KOMUNIKAT BURMISTRZA SKWIERZYNY

Szanowni Mieszkańcy Gminy Skwierzyna. Solidaryzujemy się z walczącą Ukrainą.

W piątek poinformowałem największych przedsiębiorców Gminy Skwierzyna o sposobie
i zasadach relokacji uchodźców na terenie województwa. W dniu wczorajszym powołałem zespół składający się z dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych gminy, który będzie wspierał moje działania pomocy uchodźcom z Ukrainy. Ogłosiliśmy również zbiórkę pomocy dla Ukrainy.

Na teren Gminy Skwierzyna przybyli już pierwsi uchodźcy, którzy natychmiast zostali objęci naszą opieką. Wszystkie nasze działania wspierające Ukrainę są koordynowane ze służbami Wojewody Lubuskiego.

W związku z ogłoszoną zbiórką darów dla Ukrainy prosimy o dostarczanie ich do gminnego punktu zbiórki w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Batorego 15. Następnie dary zostaną przekazane do powiatowego, a w dalszej kolejności wojewódzkiego magazynu z którego będą przewiezione na Ukrainę.

W sprawach pomocy uchodźcom z Ukrainy proszę o bezpośredni kontakt ze mną pod nr
tel. 510 294 998 lub mailowo burmistrzatskwierzyna [dot] pl

Burmistrz Skwierzyny
Lesław Hołownia

Content retrieved from: https://www.skwierzyna.pl/pl/news/komunikat-burmistrza-skwierzyny-4.