Nowe mieszkania w Gliwicach – ile trzeba zapłacić za własne „M”?

Zamierzasz kupić mieszkanie w Gliwicach? To jedno z miast, gdzie ceny nadal znajdują się na przystępnym poziomie. Z jakimi wydatkami na kupno nieruchomości trzeba się liczyć? Sprawdź, ile kosztują obecnie nowe mieszkania w Gliwicach!

 

Gliwice – nowe inwestycje mieszkaniowe

Przez długi czas nowe inwestycje deweloperów skupiały się na Katowicach. Teraz jednak coraz więcej osiedli mieszkaniowych powstaje także w Gliwicach. To śląskie miasto, które znane jest głównie z działającej w nim Politechniki Śląskiej, oferuje atrakcyjne perspektywy dla tych, którzy chcieliby w nim zamieszkać.

 

Jednym z plusów przeprowadzki do Gliwic jest niska cena nieruchomości, ponieważ to właśnie tam można kupić je nawet o połowę taniej w porównaniu do cen w największych miastach w Polsce. Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkania w Gliwicach?

Nowe mieszkania w Gliwicach – ile kosztują?

Gdy chodzi o nowe mieszkania Gliwice prezentują ceny na poziomie od około 5,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Natomiast średnio jest to wydatek wynoszący około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, chociaż dostępne są także mieszkania, w przypadku których za jeden metr trzeba zapłacić nawet ponad 7,5 tysiąca złotych.

 

Wobec tego za mieszkanie mające metraż 50 metrów kwadratowych trzeba zapłacić około 300 tysięcy złotych.

 

Nowe lokale mieszkalne w Gliwicach – co wpływa na cenę?

W przypadku nieruchomości mieszkalnych w Gliwicach, podobnie jak w przypadku innych miast w Polsce, widać różnicę na poziomie cen.

 

Ceny nieruchomości regulowane są czynnikami jak:

  • lokalizacja mieszkania – w centrum lokale kosztują więcej niż na obrzeżach miasta
  • metraż mieszkania – lokale o większym metrażu kosztują mniej
  • standard mieszkania – należy dopłacić do mieszkań wykończonych po klucz

 

Dodatkowo cenę podwyższa wykupienie komórki lokatorskiej oraz miejsca parkingowego.

 

Mieszkania w Gliwicach od dewelopera – gdzie szukać ofert?

Osoby zainteresowane zakupieniem mieszkania od dewelopera w Gliwicach mogą sprawdzić oferty już teraz online. Warto się spieszyć, ponieważ nieruchomości sprzedają się bardzo szybko.