PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI Z OBRZANAMI

W sobotę 25 czerwca na palcu przy Skwierzyńskim Ośrodku Kultury odbył się Piknik Świętojański z OBRZANAMI. Zespół OBRZANIE prowadzony przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu „OBRZANIE” zaprezentował się w 5 odsłonach z nowym i starszym repertuarem. Dla dzieci były przygotowane zabawy z chustą animacyjną prowadzone przez panie z Zespołu. Chętni mogli popróbować sił w tańcach: krakowiaku i poleczce, a także pośpiewać z Zespołem. Można było skorzystać z warsztatów rękodzielniczych i podziwiać wytwory miejscowych rękodzielników. Smaczne potrawy zapewniło Stowarzyszenie Świniary – Wieś między Wartą a puszczą. Chętni fotografowali się na przygotowanej ściance FOTO w towarzystwie Moniki Mikołajczak.

Zagrała kapela w składzie: Zofia Zawłocka – skrzypce, Sławomir Filus – akordeon, Edward Hochenzy – instrumenty perkusyjne i Andrzej Michalewski – akordeon. Panowie również uczestniczą wokalnie w  występach.

Śpiewały: Genowefa Byner, Jolanta Góral, Dorota Mila, Tatiana Rubis (również w solówkach), Maria Materna, Renata Kotwicka, Genowefa Wandachowicz i Anna Konefał. Wydarzenie poprowadziła Edyta Ulatowska

Stowarzyszenie dziękuje: Gminie Skwierzyna za sfinansowanie wydarzenia w postaci Grantu, Sponsorowi Firmie Ostrzenie Bogusław Góral; partnerom: SOK i OSiR w Skwierzynie, przedsiębiorstwu ZUK,a także Stowarzyszeniu Świniary – Wieś między Wartą a puszczą.

Po letniej przerwie od sierpnia Zespół zaprasza chętnych na zajęcia w poniedziałki od 18:00 w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy na nasze Koncerty Maria Materna „OBRZANIE”.

Content retrieved from: https://www.skwierzyna.pl/pl/news/piknik-swietojanski-z-obrzanami-0.