RUSZA ZBIÓRKA DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Od poniedziałku 28 lutego br. w godz. 8:00 – 18:00 na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie przy ul. Batorego 15 uruchomiony zostanie punkt przyjmowania darów pomocowych dla Ukrainy.

W punkcie przyjmowane będą następujące artykuły:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, kasza, ryż, herbata, kawa mielona, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, kosmetyki dla dzieci.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

UWAGA: Na ten moment prosimy nie przynosić odzieży.

Ponadto dary będzie można przynosić do remiz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  w Świniarach, Murzynowie, Trzebiszewie. Terminy otwarcia punktów w remizach zostaną podany w sołectwach przez poszczególne jednostki OSP.

Skwierzyńska firma Janas Logistics sp. z o.o. zadeklarowała zorganizowanie transportu darów dla obywateli Ukrainy.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Content retrieved from: https://www.skwierzyna.pl/pl/news/rusza-zbiorka-dla-uchodzcow-z-ukrainy.