Sportowe szelki dla psa.

Z psem możemy uprawiać różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie musi to być od razu profesjonalny sport, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą specjalne, sportowe szelki bezuciskowe dla psa. Takie szelki dla psa mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska  RUFFWEAR, oraz polski producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa skonstruowane są tak, aby zapewnić psu komfort podczas wysiłku.

Do mniej forsownych sportów można używać szelek dla psa zaprzęgowych, ale lepiej jest stosować specjalne szelki przeznaczone do biegania z psem czy jazdy na rowerze.

Firma Non-stop Dog Waer produkuje oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to szelki doskonale dopasowane do budowy psa, zapewniają ochronę szyi i pleców. Nie przesuwają się w czasie biegu i nie powodują otarć. Szelki dla psa Line mogą być stosowane również na co dzień, szczególnie do długich spacerów. Są to szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.

Inne sportowe szelki dla psa to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to połączenie klasycznych szelek typu gurad i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa również najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, lecz można uprawiać w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można bardzo dobrze dopasować do rozmiarów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozkładają równomiernie siłę, z którą pies ciągnie, pozwalając mu na wygodną i wydajną pracę oraz swobodę ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i miękkie, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, służy do przypinania psa na spacer, drugie do przypinania w czasie biegu, jazdy na rowerze czy długiej wędrówki.

Firma Sali produkuje też klasyczne szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Przeznaczone są dla psów, które zbyt mocno nie ciągną i dobrze reagują na komendy w czasie biegu.

Szelki dla psa sportowe to również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to także uniwersalne szelki, można zakładać je psu na codzienne spacery, a także stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psem. Szelki dla psa Front Range są łatwe w regulacji i wygodne, ich zaletą jest również szybkie i łatwe zakładanie i ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.

Jeżeli chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy wybrać dla niego odpowiednie, wygodne i dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.