SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI ARMII AMERYKAŃSKIEJ

4 Lutego br. Zastępca Burmistrza Skwierzyny Wojciech Kowalewski spotkał się z Zastępcą Dowódcy Batalionu Wsparcia Brygady wojsk USA stacjonujących w Skwierzynie mjr. Mathewem Mayorem. Tematem spotkania był program współpracy z jednostkami organizacyjnymi Gminy w 2022 roku. Dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Skwierzyna przedstawili planowane imprezy i zamierzenia jakie będą realizowane w tym roku. Jednym z pomysłów jest projekt wspólnego namalowania muralu przedstawiającego więzi Polsko – Amerykańskie. Ponadto mówiono bieg żołnierzy amerykańskich ulicami Skwierzyny jaki odbędzie się 5 marca 2022 roku.

W spotkaniu uczestniczyli również: ppor. Ana Thomas, Tłumacz Marta Smiech, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Murzynowie Krystyna Filipiak – Wowczko, Dyrektor Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury Maciej Zawidzki,  Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jakub Nawrot, Dyrektor Zespołu Edukacyjnego Leszek Pawłowski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Grzegorz Mrowicki

Content retrieved from: https://www.skwierzyna.pl/pl/news/spotkanie-z-zolnierzami-armii-amerykanskiej.